30 Nisan tatil mi? 1 Mayıs tatilini hafta sonu tatili ile birleştirenler yollara düştü!

İşte son günlerin en çok sorulan sorularından 30 Nisan tatil mi? sorusunun cevabı… Hafta sonu tatilini 1 Mayıs İşçi Bayramı ile birleştirme fırsatı yakalayan yurttaşlar 4 günlük tatil fırsatını kaçırmak istemiyor. Şİşte merak edilen sorunu yanıtı…

30 NİSAN’DA RESMİ TATİL YOK! TATİLE GİDENLER ÖZEL İZİN ALDI!

Dünya çapında 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, işçi ve emekçiler günü olarak kutlamaya devam ediyor. Her sene olduğu gibi bu sene de 1 Mayıs resmi tatil olacak. Bu sene 1 Mayıs salı gününe denk gelmesi sebebiyle öğrenciler ve çalışanlar resmi tatilin dört gün olup olmayacağını merak ediyordu ancak bu konuda bir açıklama yapılmadı. 30 Nisan tatil ilan edilmedi ancak 30 Nisan gününe tek günlük izin alan vatandaşlar 4 günlük tatil fırsatı yakaladı.

30 Nisan tatil mi? 1 Mayıs tatilini hafta sonuyla birleştirenler tatile çıktı, yollar boşaldı…

DÜN AKŞAM TRAFİK ARTTI

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın tatil olmasından dolayı hafta sonu tatiliyle birleştirmek isteyenler yollara dökülürken, İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 63’lere çıktı.
Bu yıl 1 Mayıs İşçi Bayramının Salı gününe denk gelmesi ve tatil olması nedeniyle haftasonu tatilini birleştirmek isteyen İstanbullular mesai saatinin bitimiyle birlikte yollara döküldü. 1 Mayıs tatiliyle beraber 4 gün izin yapmak isteyen vatandaşlar trafikte yoğunluk oluşmasına neden oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Kontrol Merkezi şuan ki verilerine göre trafik yoğunluğu yüzde 63’e çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir