Dakikada 6500 dolar kaybediyor!

Bloomberg’in haberine göre Tesla’nın dakikada 6500 doları kayıpları arasına karışıyor. Herkesin satın alabileceği, tek şarj ile 360 km mesafe gidebilecek, ilk yüksek kapasiteli üretim adetine sahip olacak Tesla Model 3’ün üretimiyle alakalı karşılaşılan sorunlar ve buna ek olarak Model S ve Model X’e olan ilginin azalması markayı maddi açıdan zor bir duruma sürükledi.

İLGİLİ HABERTesla'nın üzerindeki kara bulutlar iflasın habercisi mi?Tesla'nın üzerindeki kara bulutlar iflasın habercisi mi?

Bloomberg’in analizine göre 2010 yılında ABD Enerji Bakanlığı’ndan markanın aldığı 465 milyon dolarlık bir teşvik gözüküyor. Bu sayede Model S Ar&Ge ve üretim işlemlerini finanse eden Tesla, 2013 yılında ilk seri üretim otomobiliyle bu borcunu kapatmış. Ancak bugüne geldiğimizde Tesla’nın ayakta kalması için 10 milyar dolarlık bir bütçeye ihtiyaçı var! İş Tesla’nın kârlılık haberini açıklamasına geldiğinde ise “haftada 5 bin adet üretim” hedeflerine ulaşmaları gerekiyor.

shutterstock_777484921-kopya

Gözler şuanda Elon Musk’ın üzerinde, Musk şirketin kasasında bulunan 3.5 milyar dolarlık bütçe ile bu üretim adedine ulaşabilecek mi? Ayrıca ödemesi gereken kredilerinde olduğunu belirtmemizde fayda var. Ayrıca Musk’ın planları arasında bulunan halka arz etmeyle ilgili gelir ve kasada yer alan para Musk’ın iyimserliğiyle markayı kurtaracak…

shutterstock_1057729850-kopya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir