İngiltere bu düğüne kilitlendi… Harry ve Meghan evleniyor!

İngiltere’de yılın düğünü için geri sayım bitti. Prens Harry ve Meghan Markle bugün Windsor’daki St George Şapeli’nde dünya evine girecek.

St George's Şapeli'nde hazırlıklar tamamlandı.

St George’s Şapeli’nde hazırlıklar tamamlandı.

Düğün töreni öncesi Kraliçe Elizabeth, çifte vereceği yeni unvanları açıkladı. Bundan böyle Prens Harry Sussex Dükü, müstakbel eşi Meghan Markle da Sussex Düşesi olacak.
2500 kişi davetli

Şapelde nikahı kıyılacak olan çift, ardından atlı arabayla Windsor sokaklarında dolaşacak. Çift halkı selamladıktan sonra Windsor Şatosu’ndaki St George Salonu’na gelecek.

Gün boyunca devam edecek olan düğüne yaklaşık 2500 kişi davet edilirken, Markle’ın babası ise düğüne katılmıyor. Thomas Markle’ın düğüne katılacağı açıklanmış ancak daha sonra bir fotoğrafçıya düğüne hazırlanma sırasında çekildiği söylenen mizansen pozlar verdiğinin ortaya çıkmasının ardından katılmama kararı aldığı bildirilmişti. Skandalın ardından kalp ameliyatı olduğu açıklanan Markle’ın tedavisinin sürdüğü belirtiliyor.

Markle düğünden önceki son gece annesini yanından ayırmadı.

Markle düğünden önceki son gece annesini yanından ayırmadı.

Son bekar gecesini arkadaşlarıyla geçirdi

Markle’ın annesi Doria Ragland ise geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye gelerek Kraliçe Elizabeth ve kraliyet ailesinin diğer üyeleriyle tanıştı.

Prens William, kardeşi Prens Harry'i yalnız bırakmadı.

Prens William, kardeşi Prens Harry’i yalnız bırakmadı.

Markle, düğünden önceki son gecesini Buckinghamshire’daki lüks Cliveden House Oteli’nde annesi ve yakın arkadaşlarıyla birlikte geçirdi. Prens Harry ise ağabeyi Cambridge Dükü Prens William ile birlikte Ascot’ta bulunan Coworth Park otelinde kaldı.

dugun-reuters-8

Düğün heyecanı günler öncesinden başlarken, binlerce kişi Windsor’a gelerek çadırlarıyla kamp kurdu. Bu sabah saatlerinden itibaren ise 100 bin kişinin düğün için bölgeye geldiği belirtiliyor.

dugun-reuters-10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir