İstanbul’da çöken yollar…

İstanbul Fatih’te yol çöktü

İstanbul Fatih’te tırların geçiş güzergahı üzerindeki yol çöktü, yolda bazı araçlar mahsur kaldı. Olay, Fatih Aksaray Küçük Langa Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yol üzerinde bilinmeyen bir sebepten çökme meydana geldi. Yolun Samatya yönüne giden kısmı tamamen trafiğe kapatılırken, çökmenin meydana geldiği güzergahı kullanan tırlar yolda mahsur kaldı. Yolu çöktüğünü gören vatandaşlar durumu belediye ekiplerine bildirdi. Ekipler yolun her iki yönüne de güvenlik şeride çekerek çalışmalara başladı. Alt yapı çalışmalarının devam ettiği yolda araçların trafik akışının farklı güzergahlardan sağladığı öğrenildi.

İHA

İHA

12 Ağustos’ta Nispetiye Caddesi’nde yol çöktü

İstanbul Beşiktaş Nispetiye Caddesi’nde yolda çökme meydana gelmişti. Olay yerine gelen İBB ekipleri güvenlik şeridini genişleterek çalışmalara başladı. Yaklaşık 1 metre çapındaki çukurun etrafını kazan ekipler bir süre çukuru doldurmuştu

DHA

DHA

24 Temmuz’da Maltepe’de yol çöktü, otobüs çukura düştü

İstanbul Maltepe’de yağmur nedeniyle çökme meydana gelen yolda bir İETT otobüsünün tekeri çukura düştü. Yolcusu bulunmayan otobüs vinç yardımıyla kurtarılırken, olayda yaralanan olmadı.

DHA

DHA

20 Temmuz’da Dolmabahçe’de yol çökmüştü!

İstanbul Dolmabahçe Meclis-i Mebusan Caddesi’ndeki Vodafone Park stadının önünden geçen yolda çökme meydana geldi.İBB tarafından yapılan açıklamada, “Kabataş Dolmabahçe yolu üzerinde İnönü stadı ön tarafında meydana gelen çökme ile ilgili olarak yapılan ilk tespitlerde asfalt altındaki deformasyondan meydana geldiği anlaşılmıştır. Asfalt kaplama ile zemin arasındaki kaymanın nedeni araştırılıyor. Çökme olan bölgede yeni bir çökme ihtimali bulunmuyor. Yol Bakım Onarım, İSKİ, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri olay yerinde çalışmalarına başladı. Yol kısa sürede trafiğe açılacak” denilmişi.

103438567424 Temmuz’da Beyoğlu’da bina çökmüştü!

İstanbul Beyoğlu’da 4 katlı bir bina, yanında yapılan inşaat çalışması nedeniyle çöktü. Toprak kaymasının başlamasıyla birlikte binanın tahliye edilmesi büyük bir faciayı önledi. Çöken binanın kaçak olduğu öğrenildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, çöken bina ile tehdit altında bulunan iki binadaki 29 aileyi çevredeki otellere yerleştirdiklerini söyledi. Çöken binanın yanındaki alanın futbolcu Arda Turan’ın oteli için kazıldığı belirtildi.

bina-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir