Meteoroloji’den son dakika uyarısı! Ankara ve birçok il etkilenecek… Sağanak geliyor!

Meteoroloji’den bir son dakika açıklaması geldi ve Ankara dahil 8 şehire sağanak yağış uyarısı yapıldı. Özellikle öğlen saatlerinden itibaren başlayacak olna yağışlar akşam saat 8’e kadar etkisini sürdürecek. Meteoroloji Ankara’nın yanında, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Tokat, Amasya, Çorum ve Denizli’yi de uyardı.

METEOROLOJİ’DEN ANKARA’YA ÖNEMLİ UYARI

Meteoroloji tarafından Ankara’ya yapılan son dakika uyarısı şu şekilde;
Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Ankara’da yerel olarak kuvvetli (21-50kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

METEOROLOJİ’DEN GÜNÜN TAHMİNLERİ

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Doğu Akdeniz, Göller Yöresi, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ve Sinop ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Muğla’nın iç, Denizli’nin güney, Burdur’un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor.

YAĞIŞ GÜNLERCE SÜRECEK

Yağışlı hava dalgası yurdu hafta sonuna kadar etkilemeye devam edecek.

28-mayis-hava-durumu-son-dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir