Örgütte yasak ilişkiler cezalandırılıyor

Bölücü terör örgütünden kaçarak teslim olan teröristin ifadesi, örgütün çökme noktasına geldiğini gösterdi. Teslim olan terörist, örgüt içindeki yasak ilişkilerde genellikle kadın teröristlerin cezalandırıldığını, Şafak kod adlı kadın teröristin başka bir teröristle ilişkisinin deşifre olması sonrasında cezalandırıldığını anlattı.

Teslim olan Ruken kod terörist, örgütte sözde elebaşılarına karşı bir güvensizlik olduğunu, örgüt içinde huzursuzlukların arttığını, bu durumun en önemli nedenlerinden birinin örgütün, TSK‘nın operasyonları sonrasında iyice güç kaybetmesi olduğunu söyledi. 

TERÖRİSTLER ÖRGÜTÜ SORGULAMAYA BAŞLADI

Teslim olan terörist, ayrıca elebaşılarının birbirine düştüğünü, örgütte kavgaların arttığını ve örgüt mensuplarının her an ortada bırakılacağı endişesi içinde olduklarını da ifade etti. Bu durum nedeniyle, teröristlerin elebaşılarına itirazlarının arttığını aktaran terörist, sonuçta, yaygın bir şekilde örgütün sorgulanmaya başlandığını açıkladı.

SURİYELİLER ÖRGÜTE İNANMIYOR

Suriye’de halkın, çocuklarının örgüt tarafından kaçırılmasına yoğun tepki gösterdiğini ve bu sebeple örgütün eleman bulmakta zorlanıldığını belirten terörist Ruken, bu durumun örgüt üzerinde ciddi bir moral bozucu etkisi olduğunu anlattı. Terörist, ayrıca, Suriyelilerin örgüte inanmadığını, özellikle Kürt halkının terör örgütünün amacının farkında olduğunu, fırsat bulunan her durumda örgüte karşı ciddi dirençlerin gösterildiğini ifade etti.

KADINLAR VE ÇOCUKLARA ZULÜM

Ruken kod adlı terörist, kaçırılan örgüt mensuplarının aileleriyle görüştürülmediklerini, irtibat kurmalarının yasak olduğunu, bu durumun örgüt mensuplarını çok olumsuz etkilediğini, örgüt içi ilişkilerin de samimi olmadığını ve iletişimin kopma noktasına geldiğini ifade etti. 

Teslim olan terörist, örgüt içindeki yasak ilişkilerde genellikle kadın teröristlerin cezalandırıldığını, Şafak kod adlı kadın teröristin başka bir teröristle ilişkisinin deşifre olması sonrasında cezalandırıldığını, örgütte yaşanan bu çifte standardın özellikle kadın teröristlerin örgüte olan güven ve inancını bitirdiğini ve örgütten kaçışların son dönemde çok arttığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir