Solingen’de rezalet… PKK’ya tepki gösteren Türk vatandaşına polis şiddeti

Solingen katliamının 25. yılını anma etkinliklerine katıldıktan sonra eve dönerken polis şiddetine uğrayan 44 yaşındaki Canik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darp raporu aldığını ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Yaşadığı şiddet sonrası kıyafeti parçalanan, saati ve telefonu kırılan Canik, Alman devletinin terör örgütü yandaşlarını korumasını kabul edemediğini dile getirerek, teröre desteğe ses çıkarmayan polisin kendisine uyguladığı şiddete tepki gösterdi.

Darp raporu alan Canik, olayın peşini bırakmayacağını söylüyor.

Darp raporu alan Canik, olayın peşini bırakmayacağını söylüyor.

“TEPKİSİZ KALAMADIM”

Canik, terör örgütü yandaşlarının Türkiye karşıtı asılsız söylemlerde bulunup slogan atmalarına tepkisiz kalamadığını söyledi. Canik, “Terör örgütü yandaşlarına tepki gösterdim. El işareti yaptılar, bende
karşılık olarak bozkurt işareti yaptım. Polisler koşarak geldi ve kaba şekilde bana buradan uzaklaşmamı söylediler. Yasaklı PKK ve Apo posterlerinin olduğunu söyledim ve tepki gösterdim. Tam sırtımı dönüp gidecektim ki kısa boylu bir polis arkamdan gelip beni itti ve diğer arkadaşları da ona yardım etti. Ben polislere tepki gösterdim ve hemen çoğalıp beni yere bastırdılar. Ben de olay daha fazla büyümesin diye bıraktım, istesem kendimi daha fazla savunabilirdim” ifadesini kullandı.

almanya-aa“ARKADAŞLARIM OLMASAYDI DAHA FAZLA DÖVERLERDİ”

Canik, yaşadığı şiddetin itirazlarına rağmen devam ettiğini söylerken, “‘Durun’ dememe rağmen sırtıma, ayağıma bastırdılar. ‘Hava alamıyorum, astım hastasıyım’ dememe rağmen dinlemediler, kafamı yere vurdular. Elimi bantla sıkıca bağladılar. Arabanın arkasına götürdüler. Araba çalışıyordu ve gazını bana uzun süre koklattılar. Hava alamıyorum dememe rağmen dinlemedikleri gibi benimle
dalga geçtiler” dedi.

Arkadaşlarının olaya müdahale ettiğini söyleyen Canik, “Arkadaşlarım olmasaydı götürüp daha fazla döverlerdi ya da daha da beterini yaparlardı. Evime gidip rahat yatmayı bırakın her tıkırtıyla sıçrıyorum” dedi. Geçtiğimiz seçim döneminde Solingen Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan alan Canik, “Bu adamlar bizlerin paralarıyla orada görev yapıyor. Bizleri korusun diye, teröristleri korusun diye değil” dedi.

Canik, yaşadığı bu olayın peşini bırakmayacağını ve hukuki olarak hakkını sonuna kadar arayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir