Türkiye’ye değil Reuters’a nasip oldu

En son Suudi Arabistan’ın İstanbul’da bulunana konsolosluğuna evlilik işlemleri için giren ve kedisinden bir daha haber alınamayan Cemal Kaşıkçı hakkında ortaya atılan iddialardan sonra Suudi Arabistan Konsolosluğu kapılarını gazetecilere açtı.

Reuters

Reuters

Reuters haber ajansından Osman Orsal’ın konsolosluğa girerek İstanbul Konsolosu Muhammed El-katibi ile gerçekleştiridiği röportaj sırasında, El-katibi’nin Orsal’a konsoloslukta kısa bir tür yaptırdığı bildirildi.

Reuters

Reuters

El-katibi’nin gerçekleştirilen turda fotoğraf çekimine izin vermesinde, Prens Salman’ın ‘isterseniz konsolosluğu gezebilirsiniz şeklindeki’ çıkışının da belirleyici olduğu düşünülüyor.

Reuters

Reuters

2018-10-06t165638z_604233834_rc19e68d8920_rtrmadp_3_saudi-politics-dissident-consulate

Reuters

Çekilen fotoğrafların altına, El-katibi’nin gazeteciyi konsoloslukta bir tura çıkardığı notu düşüldü.

Reuters

Reuters

 

Reuters

Reuters

Reuters

Reuters

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir